To było wyjątkowe spotkanie

DSC 0433 w

W niedzielne popołudnie 15 grudnia 2013r. w Domu Strażaka w Tłuczani 12 Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowało tradycyjny stół wigilijny. Wzrok przybyłych gości przyciągały piękne dekoracje, pachnące ciasta i karp przygotowany na różne sposoby.

 

 

 

 

 

 

 

To wyjątkowe spotkanie przedświąteczne otworzył wójt Gminy Brzeźnica – Bogusław Antos, składając równocześnie wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

Dla licznie zgromadzonych gości wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Tłuczani.

Następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia – Lucyna Przystał. Pokreśliła, że stowarzyszenie, które zrzesza ponad 100 członkiń poprzez swoje uczestnictwo w różnych imprezach kulturalnych, kiermaszach i wystawach promuje gminę na zewnątrz. Podejmuje również szereg inicjatyw, przyczyniając się tym samym do umacniania tożsamości regionalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego.

Ponieważ to spotkanie było finansowane ze środków Powiatu Wadowickiego, każde Koło Gospodyń otrzymało upominek.

W końcu nadszedł czas na degustację potraw. Przed degustacją staropolskim zwyczajem ks. Stanisław Pitek – proboszcz parafii w Tłuczani pobłogosławił stoły. Posiłek przy wspólnym stole skłaniał do rozmów i wspomnień.

Przygotowane zostało również stoisko promocyjne, na którym znalazł się folder promocyjny „Dożynki wczoraj i dziś” - współfinansowany przez Województwo Małopolskie. Gospodynie zaprezentowały również kalendarz kulinarny na 2014 rok wydany w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Również podczas tego spotkania można był kupić stroiki oraz dekoracje świąteczne przygotowane przez Społeczny Komitet Ratowania Kościółka w Tłuczani.

Spotkanie „Łączy nas tradycja” współfinansowane było ze środków Powiatu Wadowickiego.

 

Galeria Fotograficzna >> zobacz