W świątecznym nastroju

Stoly_2012_WiadZbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w gronie najbliższych, który przynosi wiele radości ciepła i optymizmu. Tradycyjnie przed Świętami w naszej gminie odbyło się spotkanie przedświąteczne.

8 grudnia 2012 r. sala Wiejskiego Domu Kultury w Chrząstowicach wypełniła się gośćmi. Spotkanie przedświąteczne to jedna z tych imprez gminnych, która gromadzi pod wspólnym dachem przedstawicieli samorządów wojewódzkich, samorządów powiatowych i gminnych, instytucji samorządowych, organizacji i firm oraz mieszkańców.

 

 

 

 

Więcej…
 
Nagrody rozdane
DSC_0089_wiadomosc_10_2012

Podczas tegorocznych Wielkich Żniw Karpiowych, które odbyły się7 października 2012 w Zatorze rozstrzygnięty został konkurs pn. „Rękodzieło Doliny Karpia". Miło nam poinformować, że w wśród laureatów znalazły się członkinie Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”.

 

 

 

 

Więcej…
 
DOŻYNKI GMINNE już za nami

Dożynki gminne 2012 rozpoczęły się przemarszem z placu do kościoła parafialnego w Paszkówce, gdzie podczas uroczystej mszy świętej złożono dziękczynienie za tegoroczne plony.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Święto Ziemniaka
DSC_0871_wiad

„Święto Ziemniaka” po raz drugi odbyło się w Tłuczani. Każdy, kto przybył do tej malowniczej miejscowości w niedzielę 23 września, mógł nie tylko dowiedzieć się więcej o ziemniakach, ale również posmakować przeróżnych smakołyków ziemniaczanych.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Nowoczesna Gospodyni w Telewizji

telawizj18 września 2012 roku na krakowskich "Krzemionkach" miał miejsce Dzień Otwarty TVP Kraków, w którym wzięli udział Partnerzy krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Dzień Otwarty w tym roku związany był z obchodami jubileuszu 60-lecia TVP oraz 50-lecia istnienia Telewizji Kraków.

Więcej…
 
Wycieczka edukacyjna
Do_Wiadomosci_07_part_10

To już druga w tym roku wycieczka członkiń Stowarzyszenia „Nowoczesna gospodyni”.Tym razem oprócz aspektu rekreacyjnego, wycieczka miała charakter edukacyjny.

Panie zwiedziły Miasteczko Galicyjskie oraz park Etnograficzny w Nowym Sączu.

 

 

 

 

Więcej…
 
Turniej KGW

Do_Wiadomosci_2012Jak szybko można ubrać strój krakowski?
Ile goli strzela „babska” drużyna?
Odpowiedzi na te pytania można było zobaczyć 1 lipca 2012 roku, gdzie wczesnym popołudniem 11 Kół Gospodyń Wiejskich stawiło na płycie rynku w centrum Brzeźnicy.

 

 

Więcej…
 
Tradycja Świąt Wielkanocnych

Wiadomosc_2012
Spotkania przedświąteczne na dobre wpisały się do kalendarza imprez, corocznie gromadząc mieszkańców naszej gminy. Spotkanie przedświąteczne „Tradycja Stołu Wielkanocnego” odbyło się 25 marca 2012 r w sali Wiejskiego Domu Kultury w Marcyporębie.

 

 

 

Więcej…
 
Tradycyjnie i świątecznie
na_gorc

Każdy, kto w niedzielne popołudnie przyjechał do Kopytówki na spotkanie przedświąteczne, poczuł smak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Tegoroczne spotkanie  "Tradycja Stołu Wigilijnego" odbyło się 11 grudnia 2011r. w Domu Strażaka w Kopytówce.

 

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8