Ogłoszenie
articles

Zarząd Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni” informuje, że w dniu 10 listopada 2011 roku o godz. 18.00 odbędzie się zebranie w sprawie spotkania przedświątecznego „Stoły Wigilijne”. Zebranie odbędzie się w Klubie Andulka w Brzeźnicy.

Lucyna Przystał

 
Ruszyła „Akademia rozmaitości”

warsztaty_taneczneStowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” z Brzeźnicy rozpoczęło realizację projektu pn. „Akademia rozmaitości – warsztaty dla twórczych kobiet z gminy Brzeźnia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Więcej…
 
Dożynki 2011
na_gorc_-_dozynkim

Dożynki to święto wszystkich rolników, podsumowanie wysiłku i trudu pracy na roli.

Panie z Stowarzyszenia „Nowoczesna gospodyni” były współorganizatorkami tegorocznych dożynek gminnych, które odbyły się w tym roku w Chrząstowicach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2011
min1_36

Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” oraz Centrum Kultury i promocji w Brzeźnicy zorganizowało Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – „Słaba płeć”.   Honorowy Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Brzeźnica, a partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.

Więcej…
 
Nasz Region Naszą Szansą
Malopolska_logo_rgb

Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” otrzymało dotację w wysokości 2 000,00 złotych na realizację projektu „Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Słaba Płeć”.

W ramach otrzymanej dotacji Stowarzyszenie zorganizuje turniej dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Brzeźnica. Turniej obędzie się 17 lipca 2011 roku na boisku sportowym w Brzeźnicy.

Serdecznie zapraszamy.

 
Nowoczesna Gospodyni w Polance Wielkiej
nowoczesna_gospodyni_w_Polance_Wielkiej

17 kwietnia w Polance Wielkiej odbyła się prezentacja Regionalnych Potraw Wielkanocnych zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wielskich – Twórczych Kobiet w Polance Wielkiej.

Więcej…
 
Pierwszy taki jarmark
nowoczesna_gospodyni_w_kalwarii

16 kwietnia na kalwaryjskim rynku odbył się Jarmark Wielkanocny, podczas którego nie zabrakło reprezentacji Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni”. Na stoisku stowarzyszenia można było zobaczyć oraz zakupić szydełkowe „cudeńka” Danuty Kucharczyk oraz patchworki Anny Wojciechowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również bukiety kwiatów z krepiny Stanisławy Kucharczyk oraz haftowane serwety Renaty Przebindy.

Więcej…
 
Program Małopolska Nasz Region Nasza Szansa
Malopolska_logo_rgb

Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni” otrzymało dotację w wysokości 2 000,00 złotych na realizację projektu „Bogactwo kulinarne i obrzędowe Świąt Wielkonocnych”.

W ramach otrzymanej dotacji Stowarzyszenie podczas imprezy gminnej pn. „Tradycja Stołu Wielkanocnego” przeprowadzi  konkurs  na najlepszy mazurek w kształcie logo Województwa Małopolskiego.
 
Tradycja stołu wigilijnego 2010
tradycje_stow

Stoły Wigilijne trwale zapisały się do tradycji naszej gminy.

Tegoroczne uroczystości odbyły się w niedzielę 12 grudnia w budynku sali gimnastycznej w Paszkówce, a ich organizatorami byli: Wójt Gminy Brzeźnica, stowarzyszenie „Nowoczesna Gospodyni” oraz Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8